Jakie witaminy powinniśmy przyjmować?

Z każdym rokiem pęd życia w krajach rozwiniętych się zwiększa. Ludzie coraz więcej pracują, coraz mniej czasu spędzają w domu. Prawda jest taka, że przez nasz ciągły pośpiech zapominamy o zdrowym stylu życia i o jedzeniu pełnowartościowych posiłków, co w konsekwencji może prowadzić do wielu niedoborów witaminowych. Z kolei niedobory mogą mieć fatalne skutki dla naszego organizmu. Dlatego też producenci leków wychodzą naprzeciw nowym wymaganiom konsumentów i komponują suplementy diety dla tych, którym grozi awitaminoza.

Jakie witaminy powinniśmy przyjmować?

Abyśmy dokładnie mogli stwierdzić, jakich witamin potrzebuje nasz organizm, należałoby zrobić specjalistyczne badania z krwi. Są jednak szczególne sytuacje, jak chociażby ciąża, kiedy suplementacja witamin z pewnością nie zaszkodzi, jeżeli będziemy je przyjmować w sensownych dawkach.
Jedną z witamin, której suplementację zalecają lekarze, to witamina D, odpowiedzialna przede wszystkim za prawidłowy rozwój kości. Powinniśmy ją pić w miesiącach jesiennych i zimowych, ponieważ jest ona wytwarzana przez organizm pod wpływem działania promieni słonecznych i nie da się jej dostarczyć z pożywienia.

Kolejną witaminą, która nie może zaszkodzić w nadmiarze, ponieważ jest wypłukiwana z organizmu, to witamina C, odpowiedzialna przede wszystkim za odporność na wszelkiej maści drobnoustroje.

Ostatnią pozycją, równie ważną, jak poprzednie, będą witaminy z grupy B, które w odpowiedniej ilości znacząco poprawiają kondycję całego organizmu, a także są odpowiedzialne na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Warto zainteresować się ich suplementacją, ponieważ w codziennych posiłkach nie dostarczamy ich zbyt wiele do krwiobiegu.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Fundacja Long Life, gdzie znajdziesz różnego rodzaju suplementy, aminokwasy, np. gsh glutationy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 7 =