Jak zacząć pracę jako asystentka stomatologiczna?

Wybranie odpowiedniej ścieżki kariery jest kluczowe, aby zapewnić sobie stabilność finansową. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym, kim chciałoby się zostać. Wiele osób marzy o rozpoczęciu pracy w gabinecie dentystycznym, w charakterze asystentki lekarza. Co jednak trzeba zrobić, aby dostać taką posadę?

Nabycie niezbędnych uprawnień

Asystentka stomatologiczna musi ukończyć stosunkowo krótką szkołę. Wystarczy odbycie trwającego 2 semestry kursu zawodowego. W każdym ośrodku jest on prowadzony nieco inaczej, aczkolwiek przeważnie obejmuje:

– zapoznanie z przepisami BHP;

– naukę anatomii i fizjologii;

– sterylizację narzędzi;

– różne metody asystowania lekarzowi;

– prowadzenie dokumentacji;

– język obcy zawodowy.

Dzięki nabyciu wszystkich wymienionych umiejętności można uzyskać pozytywny wynik z egzaminu końcowego i otrzymać niezbędne uprawnienia, pozwalające wykonywać ten interesujący zawód. Zaletą pracy w takim charakterze jest przede wszystkim kontakt z ludźmi i brak nudy, a także wiele możliwości zatrudnienia. Istnieje możliwość ciągłego dokształcania się poprzez kursy i szkolenia, których cel to umożliwienie uzyskania wyższego wynagrodzenia. Zawód ten jest potrzebny nie tylko w Polsce, ale również za granicą, co stanowi świetną wiadomość dla osób chcących opuścić kraj.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 4 =