Co łykać do śniadania, czyli najważniejsze witaminy dla człowieka

Czym są witaminy?

Witaminy to grupa związków chemicznych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich niedobór może bardzo negatywnie wpłynąć na organizm i w istotny sposób zaburzyć jego funkcjonowanie. Witaminy nie są wytwarzane przez człowieka, dlaczego koniecznie muszą być dostarczane do niego z zewnątrz, wraz z pożywieniem. Warto pomyśleć także o regularnej suplementacji mikroelementów, które także w sposób znaczący wpływają na działanie całego organizmu.

Witaminy z grupy B oraz magnez, czyli recepta na zdrowy organizm

Witaminy z grupy B to witaminy rozpuszczalne w wodzie. Są one odpowiedzialne głównie za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wpływają na sprawność umysłu oraz nastrój. Każda z witamin ma ponadto swoje dodatkowe, określone funkcje, niezbędne do prawidłowej pracy organizmu człowieka. Objawy niedoboru witamin z grupy B mogą być niezwykle groźne dla człowieka, dlatego zaleca się przyswajanie ich każdego dnia. Naturalnymi źródłami witamin z grupy B są np. pełne ziarna zbóż oraz warzywa. Warto jednak wzbogacić swoją codzienną dietę o niezbędne witaminy i minerały. Suplement diety Swanson B Complex to unikatowa formuła witamin z grupy B, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Magnez

Magnez jest uznawany z kolei za jeden z najważniejszych mikroelementów. To dlatego, że wspomaga on ok. 300 reakcji enzymatycznych zachodzących w organizmie. Magnez chroni przed chorobami serca, wspomaga pracę układu nerwowego, zmniejsza uczucie zmęczenia, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Objawy niedoboru magnezu są niezwykle dokuczliwe (uczucie zmęczenia, stany depresyjne, zwiększona łamliwość włosów i paznokci, zaburzenie rytmu serca), dlatego warto zadbać o codzienną suplementację. Magnez Swanson to produkt, który umożliwi przyswojenie tego cennego składnika.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 2 =