Protezy zębowe – czy przypominają naturalne zęby?

Protezy zębowe – czy przypominają naturalne zęby?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Protetyka jest jedną z dziedzin stomatologii, która przeżywa duży rozwój w ostatnich latach. Obejmuje ona nie tylko innowacyjne rozwiązania sprawiające, że samo używanie protez stało się wygodne. To także ich dopracowanie wizualne, dzięki czemu praktycznie nie da się odróżnić sztucznego, odbudowanego zęba od tego prawdziwego.

Czy warto się na nie zdecydować

Ubytek zęba w jamie ustnej to nie jest tylko problem kosmetyczny, który może być bardziej lub mniej widoczny. Może bowiem powodować poważniejsze konsekwencje zdrowotne. Kość, z której usunięto ząb, z czasem zaczyna zanikać. To z kolei może doprowadzić do problemów z prawidłową wymową, nadwrażliwością na ciepło i zimno, ale także zgrzytania zębami. Poza tym pozostałe zęby zaczną się przesuwać i może to doprowadzić do nieestetycznych zmian w wyglądzie. Wybierając gabinet wykonujący protezy zębowe Poznań to jedno z miast, w którym warto rozpocząć poszukiwania specjalistów.

Z jakimi protezami można się spotkać

Stałe – montowane na stałe w jamie ustnej. Jako przykład można podać implanty pojedynczych zębów, które najbardziej przypominają te naturalne, zarówno w odbiorze przez osoby postronne, jak i samego użytkownika. Podobnie jest z koronami. Mocuje się je do zdrowego korzenia, w którym zewnętrzna część została złamana lub uszkodzona. Świetnie odzwierciedlają prawdziwe uzębienie oraz poprawiają znacząco wygląd licówki. Przeznaczone są na siekacze i kły i montowane wyłącznie po stronie zewnętrznej.

Ruchome – stosowane są w sytuacjach, gdy szczęka jest całkowicie bezzębna lub gdy brakuje wielu zębów. Nosi się je tylko w dzień, podczas nocnego spoczynku należy je usuwać z jamy ustnej. Dostępne są różne ich typy. Powinny być dobrane do konkretnej osoby oraz jej preferencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*