Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szafek kuchennych?

Urządzanie przestrzeni kuchennej jest nierozerwalnie związane z obowiązkiem podjęcia wielu niezwykle ważnych decyzji. Jedną z nich jest bez wątpienia wybór właściwych szafek przeznaczonych do przechowywania naczyń i innych elementów wyposażenia. Muszą być one wystarczająco atrakcyjne pod względem wizualnym, a jednocześnie bardzo funkcjonalne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na materiał wykonania tych konstrukcji meblowych.

Zadbajmy o wygodny sposób otwierania

Szafki kuchenne są eksploatowane każdego dnia, dlatego powinny być wykonane z materiału dostatecznie wytrzymałego. Wyjątkowo pięknie prezentują się modele z naturalnego drewna (dębowego, sosnowego, modrzewiowego itp.), ale wymagają zawsze kompleksowej impregnacji. Alternatywę stanowią wersje z płyty wiórowej lub MDF pokrytej warstwą lakieru, folii ozdobnej, ewentualnie specjalnego forniru. Duże znaczenie ma ponadto wykończenie frontów. Połyskujące sprawdzą się w przede wszystkim niewielkich kuchniach, ponieważ optycznie powiększą przestrzeń. Z kolei matowe to idealne rozwiązanie do wnętrz użytkowanych przez dzieci, bo nie widać na nich nieestetycznych odcisków palców.

Jeśli chodzi o zastosowany mechanizm główny, to godne polecenia są w szczególności szafki wyposażone w innowacyjne szuflady gtv. Działają one w oparciu o prowadnice pełnego wysuwu, oferując przy okazji funkcję cichego domyku. Ze względu na te właściwości gwarantują optymalny komfort obsługi. Oto pozostałe istotne parametry przy wyborze omawianych mebli: rodzaj uchwytów (minimalistyczne lub frezowane), kolorystyka (dopasowana do ogólnej aranżacji pomieszczenia) oraz rozmiar (lepiej postawić na mniejsze szafki dla ograniczenia ich obciążenia). 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + dwa =