Miejsca niebezpieczne na drodze – jak są oznaczane?

Ludzie codziennie przemieszczają się po drogach na dłuższych i krótszych odcinkach. Spotykają wiele takich miejsc, które są niebezpieczne, a brak ich odpowiedniego oznaczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jak drogowcy sobie z tym radzą? 

Artykuły drogowe poprawiające bezpieczeństwo 

Najczęściej podczas transportu ulicznego spotkać się można z remontami. Do ich oznaczenia, oprócz tradycyjnych znaków, wykorzystywane są między innymi ograniczniki skrajni, fale świetlne, które szczególnie dobrze widoczne są w nocy, słupki ograniczające, jak również sygnalizatory świetlne wahadłowe. Szeroki asortyment opisanych produktów można znaleźć np. na witrynie https://hurtownia-drogowa.com.pl.

Jako niebezpieczne oznaczone są także miejsca, w których szczególnie często dochodzi do wypadków drogowych. Określane są one mianem czarnych punktów. Informuje o nich znak drogowy pionowy, na którym wpisywana jest ilość osób zabitych i rannych. Groźne skrzyżowania i przejścia dla pieszych to takie, które mają ograniczoną widoczność. Do poprawy ich bezpieczeństwa wykorzystuje się często lustra drogowe.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 7 =