Jak zamontować rolety na kasecie?

Jak to zrobić? Montowanie krok po kroku

W dzisiejszych czasach rolety okienne to niezbędny element wyposażenia nowoczesnego mieszkania. Produkt ten jest dla zwolenników praktycznych rozwiązań wprost idealny. Sklepy takie jak https://rolety24.net/ oferują ich różne modele.  W porównaniu z tradycyjnymi zasłonami i firanami, ich funkcjonalność wybija się na pierwszy plan. Szeroki asortyment na rynku sprawia, że z jednej strony wybór wydaje się prosty, ale z drugiej może przyprawić o ból głowy. W zależności od potrzeb i przeznaczenia znajdziemy: rolety wewnętrzne i zewnętrzne – te z kolei mają wiele typów i fasonów.  W dalszym ciągu bardzo praktycznym i modnym rozwiązaniem są rolety okienne w kasecie. Ich montaż wydaje się skomplikowany, ale kilka wskazówek sprawi, że poradzimy sobie bez problemu.

Od czego zacząć instalacje?

Konstrukcje omawianego typu dzielimy na: rolety w kasecie płaskiej i przestrzennej. Część z nich można zakupić na https://rolety24.net/rolety-okienne. Te pierwsze wymagają inwazyjnego montażu – należy je przykręcić do listew, drugie przyklejamy. Montaż jednej rolety okiennej w kasecie trwa nie więcej niż 15 minut. Aby zamontować rolety należy:

– usunąć boczną osłonę z obudowy (nie rozwijać rolki)

– wysunąć zaślepki

– przykleić prowadnice lub przykręcić obudowę do listwy przyszybowej

– dopasować długość prowadnicy do wysokości szyby

– usunąć zbędną część prowadnicy

Osłony w kasecie płaskiej zajmują mało miejsca i są mniej widoczne. Drugi typ – rolety w kasecie przestrzennej są bardziej zauważalne, bo odstają od listwy okiennej. Wybór odpowiedniego modelu zależy od preferencji klienta.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =