Czy kolor bielizny ma znaczenie?

Decyzje dotyczące wybierania kolorów mają swoje korzenie w psychologii, bowiem wpływa na to nasza osobowość, emocje, a także pragnienia. Dotyczy to także bielizny, choć szczególnie w przypadku kobiet, bowiem mężczyźni często przykładają do tego mniejszą wagę i sam wybór też jest przeważnie ograniczony. Co może oznaczać wybór danego koloru?

Funkcjonalność

Pomijając kwestie symboliczne, należy zacząć od tego, że bielizna damska ma znaczenie również w kontekście przygotowania stylizacji, bowiem źle dopasowana będzie się przebijać przez wierzchnie odzienie i może wyglądać przez to źle lub niestosownie. Z uwagi na dobór stroju majtki damskie są też często dobierane w innym kolorze niż stanik, na przykład gdy kobieta decyduje się na prześwitujący top, a jednocześnie ciemną spódnicę, co daje jej wtedy dużą swobodę wyboru.

Oddanie osobowości i charakteru

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo decyzje zapadają niemal podświadomie, to kolor bielizny może także oddawać osobowość i charakter danej osoby. Wybór koloru cielistego oznacza klasykę i nastawienie na praktyczność, a czarna bielizna to oznaka pewności siebie oraz elegancji. Z kolei biel może odzwierciedlać delikatność i swego rodzaju niewinność.

Przebojowe kobiety często decydują się na jaskrawe barwy, w tym przede wszystkim czerwień, która będzie również oznaczała ponętność i gorący temperament. Nieco pośrodku znajdują się z kolei odcienie niebieskiego, które jednocześnie oznaczają większą energię niż typowa czerń czy biel, ale przy okazji będą bardziej stonowanym wyborem niż na przykład czerwień.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =