Co zamontować w oknie zamiast firan?

Okno to konstrukcja pełniąca w każdym domu funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Większość osób decyduje się na zawieszenie w nim firanki, gdyż jest ona wystarczająco ładna i stylowa, a jednocześnie pozwala skutecznie osłonić wnętrze przed nadmiernym słońcem i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Istnieje jednak szereg innych ciekawych elementów, które idealnie spełniają tę rolę, a przy tym są dużo bardziej innowacyjne i oryginalne. Mowa tutaj np. o plisach, czyli specjalnych roletach harmonijkowych. 

Konstrukcje nowoczesne to strzał w dziesiątkę 

Doskonałym sposobem na osłonięcie okna jest zastosowanie żaluzji drewnianych (zwłaszcza z drewna egzotycznego), które są idealnymi produktami dla miłośników naturalnych i ekologicznych elementów dekoracyjnych. Takie konstrukcje dodadzą wnętrzu elegancji oraz dostojności, a ponadto będą się idealnie komponowały zarówno z wystrojem minimalistycznym i klasycznym, jak i vintage, a nawet industrialnym.

Kolejnym niebanalnym rodzajem przesłon okiennych są rolety rzymskie, składane w specyficzną harmonijkę, a także rolety weneckie, marszczące się w trakcie ściągania. Godne uwagi są też rolety dzień noc, pozwalające w dowolny sposób regulować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu. Jeśli interesują nas rolety dzień noc cena tych produktów jest zróżnicowana i zależy od grubości materiału czy marki.

Oprócz tego tradycyjne firanki można z powodzeniem zastąpić specjalnymi przesłonami dekoracyjnymi z nawleczonych na sznurki bądź żyłki koralików, piórek albo wstążek. Inne interesujące rodzaje konstrukcji to m.in. okiennice wewnętrzne (otwierane, składane, przesuwne) oraz witraże wykonane ze szkła ołowiowego.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =